SORTIMENT

Ikony-BENA-1
Sadiť či siať? Vnútri či vonku? A kedy presne? Na každú z týchto otázok poznáme odpoveď a radi vás usmerníme. Pre všetkých záhradkárov by určite bolo pohodlnejšie sadiť alebo siať priamo do záhradky. Na to nám však podnebie v našich končinách dostatočne nepraje. Taká paprika, paradajka či baklažán by totiž na vyklíčenie zo semena potrebovali niekoľko mesiacov a na to je vegetačné podnebie u nás jednoducho prikrátke. Ale aj na to sa dá nájsť riešenie. V našom záhradnom centre nájdete kvalitné a zdravé sadenice zeleniny od výmyslu sveta z našej vlastnej produkcie. A minimálne také isté množstvo druhov semien od renomovaných výrobcov.

 

 

 

Ikony-BENA-2Trvalky sú vďačné, nenáročné a v správnej kombinácii sa z pohľadu na ne môžete tešiť celoročne. Predstavujú repertoár najrozmanitejších tvarov, farieb a vôní, darí sa im na slnku, v polotieni aj v tieni. Poradíme vám s ich výberom a dáme vám aj zopár tipov, ako ich vhodne skombinovať. Vybavíme vás kompletnými vedomosťami ohľadom ich výsadby, zálievky, prihnojovania, vyväzovania k opore či okopávania a upozorníme vás na semená, ktoré pred výsadbou treba nechať prejsť chladom. U trvaliek jednoznačne platí: menej je viac. Na záhone najlepšie vynikne kombinácia troch až piatich kusov z jedného druhu, ak nechcete riskovať, aby sa vám rozrástli do neprehľadnej džungle. Príďte si k nám po nový štýlový koberec!

 

 

 

 

Ikony-BENA-3Nič tak veľmi nepodtrhne osobitý charakter vašej záhrady ako vhodne zvolený solitér, skupina kríkov či drevín. Dokážu záhradu opticky i funkčne rozčleniť, poskytnú vám tieň, ochranu pred vetrom či zvedavými zrakmi susedov, obšťastnia vás nádhernou vôňou v čase kvitnutia a fascinujúcimi farbami lístia na jeseň. V našej ponuke nájdete zástupcov okrasných kríkov, ihličnanov i listnatých drevín. Aby ste neriskovali, že vám dospelá drevina prerastie cez hlavu a neprežili najkrajšie slnečné dni v tieni jej košatej koruny, pomôžeme vám podľa charakteru a rozmerov vašej záhrady pomôžeme vybrať tie, ktoré jej budú svedčať najviac. A ak patríte k tým, ktorí do záhrady nechodia iba relaxovať, ale radi by si z nej odniesli aj nejaké ovocie, určite vás poteší aj naša široká ponuka ovocných stromov. Spolu s nimi si od nás odnesiete za hrsť múdrosti, ako sa o ne starať, aby vás obdarúvali čo najhojnejšie.

 

 

Ikony-BENA-4Keď pominie čas jarných kvetov, prichádzajú na rad letničky. Vnášajú do záhrady a na balkóny farebnú rozmanitosť a hravosť. Od svojho pestovateľa si však zároveň vyžadujú istý stupeň oddanosti. Aby pekne kvitli, treba ich polievať, pravidelne hnojiť a najmä zodpovedne odstraňovať poškodené, alebo odkvitnuté kvety. Letničky sú totiž nesmierne húževnaté v boji o zabezpečenie dostatočného množstva potomstva. Odkvitnutý kvet už svoje poslanie splnil a aby ho mohol nahradiť nový, treba jeho predchodcu odstrániť. Potom však budú ochotne kvitnúť počas celého leta, až kým nepríde ich čas. V našej ponuke nájdete všetky tradičné i trendové druhy letničiek. Pri ich výbere vám pomôžeme namiešať z nich príjemný farebne a tvarovo vyvážený letný kokteil, ktorý váš zrak bude tešiť svojím pôvabom až do jesene.

 

 

 

Ikony-BENA-5Čo by si o vás pomysleli vaši susedia, keby ste sa do záhradníčenia pustili s vypožičaným náradím? U nás nájdete všetko, čo pre obhospodarovanie vašich zeleninových hriadok, trávnika, okrasných a ovocných drevín a každého typu rastlín potrebujete. V našej ponuke nájdete kvalitné náradie renomovaných značiek, overených generáciami záhradkárov. Sortiment záhradného centra ďalej dopĺňa široké portfólio dekoračných nádob, fontán, sôch, okrasných kameňov a kôry, sezónnych a príležitostných aranžmánov. Jednoducho všetky malé no nevyhnutné doplnky, ktoré sú kľúčové pre dotvorenie špecifickej atmosféry.

 

 

 

 

Ikony-BENA-6Bez kvalitného hnojiva a substrátu to väčšinou nejde. Ak ste sa aj usídlili na kvalitnej pôde, neznamená to, že rastliny budú vedieť živiny v nej obsiahnuté patrične využiť. Vhodná kombinácia substrátu a kvalitného hnojiva zaistia, že rastlinám vo vašej záhrade, na balkóne či dokonca v jazierku bude sveta žiť. Preto ich spoločne vyberieme presne na mieru jeho budúcemu užívateľovi. V našej ponuke nájdete všetky dostupné typy substrátov a hnojív na vonkajšie i vnútorné použitie. Pribalíme vám k nim aj zopár overených tipov na to, ako s nimi naložiť. Umenie dať pôde presne to, čo potrebuje, je alchýmia, ktorej vás radi priučíme.

 

Kontaktný Formulár

V prípade akýchkoľvek otázok, návrhov a pripomienok nás neváhajte kontaktovať. Náš kvalifikovaný a odborne zaškolený personál je pripravený Vám poradiť.

Podmienky ochrany osobných údajov nájdete na podstránke GDPR